Milyen eszközök szükségesek a TSMT tornához?
691 Megtekintés
A tanulási-, beilleszkedési-, és magatartászavarok sokkal több gyermeket érintenek napjainkban, mint ahányan valóban eljutnak a megfelelő szakemberhez. Pedig a speciális mozgásfejlesztő csoportok és foglalkozások keretein belül a problémákra megoldás található. Az TSMT torna például kifejezetten a nagy-és finommozgások fejlesztésével érleli az idegrendszert.
A speciális mozgásos feladatokat a szakemberek 9-12 éves korig javasolják. Kifejezetten ajánlott a tréning azoknak a gyermekeknek, akik hiperaktívak, beszédhibával küzdenek, figyelemzavarosak, vagy például beilleszkedési zavar jellemzi őket. A Tervezett Szenzomotoros Tréning során olyan területek mutatnak fejlődést, mint a ritmusérzék vagy például a motoros kreativitás. A résztvevő gyermekeknél irányíthatóvá válik a figyelem, és javítható a térbeli tájékozódás, az érzékelés, észlelés.
Több mozgásfejlesztő eszközzel is végbemehet a TSMT torna, mint például egy labda, egy gurulódeszka, vagy akár egy mászóalagút. Ezek már önmagukban is szórakoztató eszközök a gyermekek számára, s a megfelelő kezekben úgy alakítható a foglalkozás, hogy az a fejlődést is maximálisan szolgálja.
A szakemberek kiemelt hangsúlyt helyeznek arra is, hogy a szülők is bevonásra kerüljenek, hiszen eredmények hosszú távon csak így érhetőek el. S hogy milyen folyamat előzi meg a tényleges foglalkozásokon való részvételt? A kapcsolatfelvételt követően a szülők elsőként feltehetik kérdéseiket, elmondhatják, milyen problémával küzdenek gyermekük kapcsán. Ezután jön a gyermek mozgásvizsgálata, mely során a terapeuta egy összképet kaphat arról,
milyen az idegrendszeri állapot. A szakember speciálisan az ilyenkor tapasztaltaknak megfelelően javasol terápiás csoportot. Figyelembe eszi az egyéni jellemzőket, a korosztályt és persze a szülők elmondását.
Mozgásterápia kapcsán természetesen nem csak a TSMT torna az egyetlen lehetőség arra, hogy profi intézményben fejlődjön a gyermek. Ayres terápia névre hallgat az a módszer, amely korszerű pszichológiai kutatásokon alapul, és az idegrendszer mozgással történő fejlesztése a célja. Ez a módszer speciális eszközkészletet igényel meg, és játékos formában ad lehetőséget a gyermekek fejlődésére. Érdemes tehát szakemberhez fordulni akkor, ha úgy érezzük, gyermekünk elmarad társaitól fejlettség terén, vagy olyan tüneteket produkál, melyek megnehezítik tanulását, társas kapcsolatainak alakulását.
Kommentelni itt lehet!